Florin Andone a ajuns la 7 goluri în acest sezon din Segunda Division!

Florin Andone continuă prestațiile excelente la Cordoba. Atacantul român de 22 de ani a marcat air, în deplasarea de la Girona, pentru 2-0, în minutul 59, după ce Fidel deschisese scorul cu cinci minute mai devreme.

A fost a șaptea reușită a internaționalului nostru în acest sezon din Segunda Division, în 13 partide jucate.

Andone a marcat din careul mic, cu o lovitură de cap, la colțul lung, după un corner.

În minutul 88, catalanii au redus din diferență, prin Jaime Mata, din penalty, dar asta nu a schimbat destinația celor trei puncte.

Victoria andaluzilor cu 2-1 a servit echipei lui Oltra pentru a reveni pe locul 1 al clasamentului în Segunda, cu 30 de puncte după 16 etape, unul mai mult decât Alaves și trei peste Osasuna și Gimnastic Tarragona.