CSM București, învinsă de Larvik

CSM București a fost învinsă de Larvik, într-un meci din grupa principală a Ligii Campionilor la handbal feminin. Meciul s-a încheiat cu scorul de 35-33, în favoarea echipei din Norvegia.

Pentru o calificare sigură în sferturile Ligii, de pe locul al 2-lea, formația bucureșteană ar fi avut nevoie de o victorie, coroborată cu o înfrângere a lui Krim în fața lui Gyor, partidă programată la ora 20:15.

În cazul de față, campioana României are şanse mici să mai prindă locul 3, astfel că se îndreaptă către un sfert de finală cu Vardar Skopje. Calificarea poate fi obţinută săptămâna viitoare, cu o victorie în faţa echipei Krim Ljubljana.

Ultimul meci din grupa a 2-a principală, Esbjerg-Midtjylland se joacă maine de la ora 17:50.

În ultimele 2 etape CSM urmează să o întâlnească acasă pe Krim, pe 3 martie, și în deplasare pe Esbjerg, pe 12 martie.