Un meci cat o finala!

Comitetul Executiv al FRF a decis, în ședința începută la 12:00, ca meciul să se dispute în format de finală.

Astfel, în caz de egalitate, vor exista două reprize de prelungiri și, dacă egalitate persistă, câștigătoarea se va decide la penalty-uri.

Decizia fost luată cu unanimitate de voturi și a fost luată în contextul în care LPF trebuie să anunțe azi echipele din Liga 1 care participă în cupele europene. Astfel, cum Craiova nu a disputat încă meciul cu Astra, Comitetul Executiv a luat această decizie.

Pentru partida decisivă din Bănie, CCA l-a delegat pe cel mai bine cotat arbitru român, Ovidiu Hațegan (40 de ani).

Arădeanul Ovidiu Hațegan va fi ajutat la cele două linii de Octavian Șovre și Vasile Marinescu, în timp ce al patrulea oficial a fost desemnat Radu Petrescu. Observatorul partidei va fi Aron Huzu.

Partida Universitatea Craiova – CFR Cluj va incepe la ora 20.30.