Serena Williams, victorioasă în primul tur la Lexington!

Cristophe Ena/AP/AGERPRES

Serena Williams, numărul 9 mondial, a învins-o pe Bernarda Pera, cu 4-6, 6-4, 6-1, în primul tur la Lexington (Kentucky), turneu care marchează revenirea tenisului profesionist în Statele Unite, după pauza impusă de pandemia de coronavirus.

Serena a fost pusă în dificultate în primul set şi a fost nevoită să salveze patru mingi de break la 4-4 în setul secund, după care a revenit şi a obţinut victoria.

Serena Williams, care a jucat primul său meci după întâlnirea de Fed Cup de la începutul lunii februarie contra letonei Anastasija Sevastova, o va înfrunta pe sora sa Venus în optimile de finală. Venus a reuşit să o elimine pe Victoria Azarenka în doar două seturi, cu 6-3, 6-2.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.