Rezultatele meciurilor de sâmbătă din cadrul EURO 2020!

Sursa foto: Facebook/UEFA EURO 2020

Finlanda a învins-o pe Danemarca, cu scorul de 1-0, într-un meci din Grupa B de la EURO 2020. Joel Pohjanpalo a reușit unicul gol al partidei.

Meciul dintre Danemarca și Finlanda fost întrerupt la scorul de 0-0, după ce jucătorul danez, Christian Eriksen, s-a prăbușit pe teren în minutul 43. Acesta a fost resuscitat timp de 18 minute înainte de a fi transportat la spital. Între timp, fotbalistul și-a revenit.

Tot în Grupa B, Belgia a învins-o, sâmbătă, pe Rusia, cu scorul de 3-0. Au marcat Romelu Lukaku (min. 10, in. 88) şi Thomas Meunier (min. 34).

În Grupa A, a fost remiză între Țara Galilor și Elveția, scor 1-1. Golurile au fost marcate de Breel Embolo (min. 49) și Kieffer Moore (min. 74).

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.