Un suporter a pătruns pe teren la meciul Franţa-Elveţia

În prima repriză a partidei Franața – Elveția de pe Arena Naţională, la scorul de 1-0 pentru oaspeți, un suporter a pătruns pe teren, oprind partida pentru câteva minute.

Intrusul a fost imediat scos de pe gazon de către stewarzi, iar meciul a fost reluat.
Suporterul era cel mai probabil francez, având în vedere că era îmbrăcat în bej și albastru.

Suporterul a reușit să ajungă până la centrul terenului, însă momentul său de glorie nu a durat mult, deoarece stewarzii l-au imobilizat imediat și l-au scos de pe gazon.

Înaintea partidei dintre Franța și Elveția, de pe Arena Națională, suporterii francezi s-au declarat revoltați de prețurile piperate pentru cursele cu avionul către România.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.