Irina Bara merge în sferturile de finală ale probei de dublu, la Hamburg

Foto Irina Bara/Instagram

Perechea româno-italiană Irina Bara/Sara Errani s-a calificat azi, în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului de tenis de la Hamburg (WTA 250), dotat cu premii în valoare de aproximativ 189.708 euro.

La meciul de azi, care a durat doar 56 de minute, scorul a fost de 6-2, 6-2 în fata celor doua adversare, Elixane Lechemia (Franţa)/Ingrid Neel (Olanda).

Bara şi Errani şi-au asigurat un cec de 1.854 de euro şi 60 de puncte WTA la dublu. În turul următor, ele vor înfrunta câştigătoarele din meciul Eva Lys/Noma Noha Akugue (Germania) – Mona Barthel (Germania)/Mandy Minella (Luxemburg).

Maine, Irina Bara (26 ani, 112 WTA) va juca în primul tur contra cehoaicei Kristyna Pliskova (29 ani, 106 WTA), iar Elena Gabriela Ruse (23 ani, 198 WTA) va evolua contra elveţiencei Jil Teichmann (23 ani, 55 WTA), a şasea favorită.