Accidentată la spate, Simona Halep ajunge totuşi în sferturi la Transylvania Open

Prima rachetă a României a demonstrat încă o dată dacă mai era nevoie, că poate câştiga un meci chiar şi atunci când spatele se blochează iar durerile devin greu de suportat.

În partida cu Varvara Graceva, Simona a jucat cu sufletul şi inima şi numai experienţa şi dorinţa de a trece peste durerile care o chinuiau i-au dus victoria, o victorie la care nici ea nu mai spera.

A fost 6-4, 6-2 pentru Simona, iar Graceva lipsită de experienţă, nu a ştiut să speculeze problemele fizice mari ale sportivei noastre, care nu s-a mai deplasa pe teren ca în primul set, din cauza durerilor de la spate.

În sferturi, Simona Halep va juca împotriva altei românce, Jaqueline Cristian.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.