FCSB învinge la Sofia și face un pas mare spre calificare!

Pe un stadion pustiu, cu doar o mie de spectatori prezenți la meci și într-o atmosferă de vacanță, roș-albaștrii au dominat ofensiv prima repriză (7 la 2 ocazii de gol, 3 la 1 șuturi le poartă, 4 la 1 șuturi pe lângă) și au reușit, datorită agresivității pozitive (presing sus în terenul adversarei CSKA 1948, recuperări rapide, joc desfăcut în flancuri) să-și creeze o serie de ocazii încununate de golul marcat de Florinel Coman în minutul 28.

Aceasta a fost dealtfel și singura reușită a partidei, cele două echipe împărțindu-și în rest ocaziile, rând pe rând Rusev, Stochikov respectiv Compagno, Olaru sau Băluță ratând șansa unui alt gol.

Returul se va disputa joia viitoare, 3 august, pe stadionul Arcul de Triumf, de la ora 21:30, fără spectatori.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.