Victorie pentru CSM Bucureşti, în campionat!

CSM Bucureşti a învins-o categoric pe SCM Râmnicu Vâlcea, cu 42-29, în Sala Sporturilor ”Traian” din Râmnicu Vâlcea, într-un meci din etapa a 9-a a Ligii Naţionale de handbal feminin.

Doar primele şase minute au fost echilibrate, după care campioana s-a desprins pe tabelă şi a intrat la pauză cu un avans de cinci goluri, 20-15. În repriza secundă, avantajul ”tigroaicelor” a crescut constant, în final fiind de 13 goluri.

Crina Pintea a marcat 9 goluri pentru CSMB, Cristina Neagu 7, Ştefania Stoica, Trine Oestergaard Jensen, Monika Kobylinska, Alexandra Dindiligan, câte 4 goluri.

Alicia Gogîrlă a reuşit 8 goluri pentru SCM, iar Nathalie Hagman a reuşit 7.

SCM Râmnicu Vâlcea a suferit a doua înfrângere, ambele fiind pe teren propriu, cu campioana CSM Bucureşti şi cu vicecampioana CS Rapid Bucureşti. CSM Bucureşti are punctaj maxim după nouă etape.