Serviciul Român de Informaţii va fi prezent în weekend la evenimentul „Porţi deschise” la Palatul Cotroceni
Pentru al doilea weekend consecutiv se deschid porţile la Cotroceni. Săptămâna trecută, în cadrul evenimentului a fost marcată Ziua Poliţiei Române.

Articol de arionmihaela, 27 martie 2025, 14:36
Serviciul Român de Informaţii va fi prezent în weekend la evenimentul „Porţi deschise” la Palatul Cotroceni.
„În weekendul 28 – 30 martie, vom participa la evenimentul ‘Porţi deschise la Cotroceni’, în cadrul căruia specialiştii SRI vor prezenta echipamente şi tehnică, alături de oferta educaţională şi de carieră în instituţie. Vă aşteptăm, printre altele, cu cinepoligon, autospeciale, echipe de asalt, lunetişti şi canine, drone, soluţii IA, platforme robotizate, ochelari VR, elicopter”, a anunţat SRI.
Pentru al doilea weekend consecutiv se deschid porţile la Cotroceni. Săptămâna trecută, în cadrul evenimentului a fost marcată Ziua Poliţiei Române.
Sute de oameni au vizitat, timp de trei zile, grădina şi interiorul Complexului Palat Cotroceni.
sursa foto- fb SRI – Serviciul Român de Informații