Tecău şi Rojer s-au calificat în sferturile probei de dublu la Montpellier

Sursa foto: Claudio BrescianiTT/Agerpres

Perechea Horia Tecău/Jean-Julien Rojer s-a calificat în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului ATP de la Montpellier. Cei doi au trecut cu 6-4, 6-4 de canadienii Felix Auger-Aliassime/Denis Shapovalov.

Tecău şi Rojer, favoriţii numărul doi, au obţinut victoria după o oră şi 18 minute. Cei doi au avut 3 aşi şi au comis 2 duble greşeli, în timp ce canadienii au reuşit 8 aşi şi au avut 4 duble greşeli.

Tecău şi partenerul său şi-au asigurat un cec de 4.870 euro şi 45 de puncte ATP la dublu, iar următorii adversari vor fi câştigătorii meciului din meciul Dominic Inglot (Marea Britanie)/Aisam-Ul-Haq Qureshi (Pakistan) – Aleksandr Bublik (Kazahstan)/Damir Dzumhur (Bosnia).