Continuă căderea liberă la Dinamo

Foto eurosport.ro

Echipa din Ştefan cel Mare a reuşit performanţa de a ajunge la a cincea înfrângere consecutivă în Liga I.
Echipa antrenată de Cosmin Contra a jucat la fel ca şi în partidele precedente, haotic, la plesneală şi fără idei.
Chiar dacă au alergat şi s-au zbătut mai mult, fostele glorii aduse de investitorii spanioli cu surle şi trânbiţe, au arătat arareori ca nişte jucători adevăraţi de fotbal.

De partea cealaltă, Viitorul, deşi cu multe absenţe importante în lot, a jucat un fotbalul exact şi a reuşit să câştige cu 2-1. Se putea produce şi egalarea, dar sutul din min. 71 expediat de Camara a lovit bara.
Dinamoviştii au forţat egalarea, dar este greu să înscrii din întâmplare în faţa unei echipe care se apără grupat şi energic în acelaşi timp şi care a plecat pe contraatac periculos, de câte ori s-a ivit vreo ocazie.

Cele trei goluri ale partidei au fost înscrise de Dobrosalevici şi Luckassen pentru Viitorul în minutele 53 şi 56, iar pentru Dinamo, Borja Valle în minutul 65.

Cu siguranţă că acest meci a fost ultimul pentru antrenorul Cosmin Contra la Dinamo, acesta anunţându-şi intenţia de a pleca chiar de săptămâna trecută.
După acestă partidă, Viitorul urcă pe locul 6, loc de play-off, iar Dinamo rămâne pe 15, penultimul loc din Liga I.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.