,,Miki” reușește o calificare spectaculoasă în turul 2 la Roland Garros

Mihaela Buzărnescu a obținut o calificare surprinzătoare în turul 2 la Roland Garros, după ce a trecut de o adversară mai bine clasată cu 91 de locuri decât ea.

Sportiva din Bucureşti a câştigat în două seturi partida cu Arantxa Rus (Olanda, 83 WTA), o partidă nerecomandată cardiacilor.
A fost un dublu 7-5 pentru Miki, jucătoare care a revenit şi a căştigat primul set după ce olandeza conducea cu 3-0. Apoi în manşa secundă, jocul s-a complicat de la 5-2 şi 5-3 pentru jucătoarea noastră, s-a ajuns la 5 egal, dar finalul a fost unul fericit pentru Buzărnescu.

Altfel spus, chiar dacă nu i-a lăsat nici un set olandezei, „Miki”, componentă a naționalei de Fed Cup, a muncit serios pentru victorie.

In turul doi al turneului de la Paris, sportiva noastră va avea un meci infernal cu Serena Williams, jucătoare care a învins-o în primul tur pe Irina Begu cu 7-6(6), 6-2.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.