Încă o umilinţă pentru Dinamo

Echipa lui Mircea Rednic a suferit o nouă umilință în Liga 1. ,,Câinii” au ajuns la 11 etape la rând fără victorie în campionat.

La interviul de după meci, Gabriel Torje şi-a vărsat nervii pe proprii coechipieri.
„O nouă dezamăgire pentru suflarea dinamovistă, noi, staff, conducători. Dezamăgim încă o dată şi încă o dată. Probabil se va sătura toată lumea şi se va alege praful de această echipă frumoasă” a spus Gabi Torje.

Cel mai vechi jucător din lotul lui Dinamo nu şi-a menajat nici cochipierii. ,,Principalii vinovaţi sunt jucătorii. Nu ne motivăm, nu avem sânge în instalaţie în meciurile impotante. Nu demonstrăm că suntem bărbaţi şi asta ne duce unde suntem. Ori ne vor da afară pe toţi, ori pleacă dânşii (DDB). Niciunul din vestiar nu merită să meargă cu fruntea sus pe stradă”, a mai declarat Torje la finalul partidei de la Sf.Gheorghe.

Au marcat pentru Sepsi, Marius Ştefănescu în minutele 13 şi 21, Bogdan Mitrea în minutul 72 şi Boubacar Fofana în minutul 86.

Pentru Dinamo a înscris Gabriel Torje în minutul 39.

Echipa din Ştefan cel Mare rămâne penultima în Liga 1 după 1-4 cu Sepsi, iar situaţia din clasament este disperată.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.