FCSB semieşec la Voluntari

FC Voluntari a terminat la egalitate 0-0 cu FCSB duminică seara pe teren propriu, într-un meci din etapa a 15-a a Ligii I de fotbal.

Ilfovenii au avut cele mai mari ocazii prin Adam Nemec în min.9 şi Ion Gheorghe în minutele 63 şi 90.
Elevii lui Edi Iordănescu nu au avut faze clare de gol, iar în repriza secundă au căzut din punct de vedere fizic.

FCSB venise să câştige toate cele trei puncte la Voluntari, după un parcurs foarte bun cu şapte victorii consecutive în campionat.

De partea cealaltă, FC Voluntari înregistrase până la meciul cu FCSB două eşecuri consecutive şi nu marcase nici un gol în ultimele trei etape.

După această partidă, echipa lui Gigi Becali pierde din turaţie şi rămâne la 8 puncte de liderul CFR, în timp ce Valuntari îşi consolidează locul 5 cu 25 de puncte.