In turneul de la Doha surprizele se tin lant

1919979
Novak Djokovici

Nr. 1 mondial Novak Djokovici, nu a putut sa treaca de croatul Ivo Karlovici, în sferturile turneului de la Doha. Sârbul a trebuit sa se recunoasca invins dupa doua ore si 16 minute cu scorul de 6-7, 7-6, 6-4.

Djokovici nu a putut face faţa celor 21 de aşi şi celor 49 de lovituri directe câştigătoare expediate de adversarul său.
Ivo Karlovici a obţinut cea de-a doua sa victorie împotriva unui număr 1 mondial, după ce in 2008, reusise sa-l bata si pe Roger Federer.

Înfrângerea lui Djokovici vine la două zile după ce Rafael Nadal a suferit unul dintre cele mai umilitoare eşecuri din cariera si a parasit turneul, fiind eliminat de numarul 127 mondial, germanul Michael Berrer un jucător de 34 de ani.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.