LIGA I: FC Viitorul-CFR Cluj, scor 1-1, în primul meci al etapei a XXI-a

Formaţia FC Viitorul a terminat la egalitate, vineri seară, pe teren propriu, scor 1-1 (0-0), cu echipa CFR Cluj, în primul meci al etapei a XXI-a a Ligii I, în care oaspeţii au egalat în minutul 90+2. Golurile au fost marcate de Larie „72 pentru gazde şi Maftei „90+2 pentru oaspeţi.1-0: Larie a înscris cu capul, după o lovitură liberă executată de Benzar.1-1: Maftei a egalat cu o reluare din faţa porţii, după o lovitură de colţ.În minutul 90+3, de la CFR Cluj a fost eliminat Gabionetta, după ce a primit al doilea cartonaş galben.FC Viitorul: Buzbuchi-Puţanu, Larie, Mitrea, Toşca-Lazăr, Daminuţă, Benzar-Mitriţă (Ţîru „74), Gavra (Dică „85), Băluţă (Axente „74). Antrenor: Bogdan Vintilă.CFR Cluj: Felgueiras-Maftei, Rada, Piccolo, Camora-Maah (Chanturia „75), Djokovici-Rui Pedro, Deac (Gabionetta „46), Negruţ (Batin „64)-Ogbu Chuka. Antrenor: Vasile Miriuţă.Cartonaşe galbene: Larie „18, Benzar „82, Daminuţă „84/Gabionetta „64, „90+3Cartonaş roşu: Gabionetta „90+3Arbitri: George Rădulescu (central)-Dragoş Iliescu, Daniel Hulubei (asistenţi)-Cătălin Buşi, Adrian Ilyeş (adiţionali)-Marius Badea (rezervă)Observatori: Alexandru Eduard, Vidan Adrian.